sobota, 5 października 2013

Płatki śniadaniowe Just FITPłatki śniadaniowe Just FIT                Najszybsze śniadanie jakie można sobie zaserwować, gdy nie mamy czasu ani ochoty na smażenie jajecznicy czy też układanie artystycznych kanapek – płatki z mlekiem lub jogurtem. Dziś prezentujemy wersję na bogato, ponieważ Just FIT to płatki ryżowo-pszenne w polewie cukrowej z dodatkiem liofilizowanych truskawek i moreli.

Naszym zdaniem kompozycja smakowa jest świetna i zasługuje na kulinarnego Nobla, gdy tylko taki się pojawi! Słodycz cukrowej polewy bosko współgra z kwaskowatością owoców. Dodatkowo ilość jednych i drugich uznajemy za zadowalającą. Do miski zawsze wpadają owoce i "białe" płatki, więc nie trzeba urządzać poszukiwań z lupą przy każdym śniadaniu. Same płatki są bardzo chrupiące i długo zachowują świeżość (nie wilgotnieją zbyt szybko).

Teraz trochę o kosmicznej nazwie liofilizacja. Mimo groźnego wydźwięku to jeden najprostszych procesów fizycznych, a mianowicie sublimacja. Polega na przejściu wody ze stanu stałego (lodu) w stan gazowy. Tego typu proces zapewnia, że w naszych truskawkach nie będą rozwijały się żadne bakterie ani grzyby.

Przechodząc do wad produktu, należy zaznaczyć, że jak większość płatków śniadaniowych zawiera on bardzo dużo cukru oraz nie stanowi śniadania, które dostarcza energii na długi czas.Cena: 3,99 zł/opakowanie
Co daje: 15,96 zł/kg

Wartość odżywcza
W 100 g
W 30 g (porcja)
Białko
7,7 g
3,3 g
Węglowodany
78,7 g
23,6 g
Tłuszcz
5,0 g
1,5 g
Sód
0,4 g
0,1 g
Wartość energetyczna
399 kcal
120 kcal

Ostatecznie!

8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz