piątek, 27 września 2013

Hochland - Serissimo ser topiony Gouda z warzywamiHochland - Serissimo ser topiony Gouda z warzywami


           Nowa odsłona tradycyjnego i klasycznego serka topionego gouda! A mianowicie z dodatkiem papryki i ogórka. Połączenie to bardzo przypadło nam do gustu. Smak serka został dobrze skomponowany i stanowi ciekawą odmianę, gdy już wszystko z lodówki się przejadło. Chociaż przyznajemy, że nazywanie papryki i ogórka warzywami to troszkę zbyt daleko idące uogólnienie. Po takim napisie na opakowaniu spodziewaliśmy się nie dwóch, a zdecydowanie większej ilości warzyw. No cóż nie można mieć wszystkiego. Jednak mimo to serek naprawdę warty skosztowania.

Konsystencja serka nie do końca jest  zadowalająca, określilibyśmy ją jako rzadką, a nawet troszkę wodnitą, tradycyjne sery topione są znacznie gęstsze.

Produkty Hochland od kiedy pamiętamy reklamowane są w sposób, który podkreśla kontakt z naturą, wyłącznie naturalne składniki oraz zdrową żywność dla całej rodziny. Nie dziwi więc, że serek Serissimo jak większość produktów Hochland otrzymuje duży plus za brak konserwantów. Jednakże nie jest wolny od chemicznych dodatków do żywności, co zobaczycie w składzie.

Składniki:
- woda
- ser
- odtłuszczone mleko w proszku
- papryka – 6%
- ser gouda – 5%
- ogórki – 4%
- białka mleka
- sole emulgujące E450, E452, E339 – powodują równomierne rozłożenie tłuszczów w serku
- aromat sera
- sól
- regulatory kwasowości E331 i kwas cytrynowy
- cebula
- czosnek
- beta-karoten

Cena: 3,69 zł/opakowanie
Co daje: 26,36 zł/kg

Wartość odżywcza
W 100 g
Białko
8 g
Węglowodany
5 g
Tłuszcz
21 g
Wartość energetyczna
241 kcal

Ostatecznie!
6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz