niedziela, 18 maja 2014

Parówki z szynki SokołówParówki z szynki Sokołów                           Panuje ogólne przekonanie, że parówki to produkt spod ciemnej gwiazdy, gdyż w ogóle nie zawiera mięsa, a producenci pakują do nich wszystko co się nawinie. Ten pogląd niestety w większości przypadków się sprawdza. Jednak w morzu MOM-u (mięsa oddzielonego mechanicznie) udało nam się znaleźć parówki, które uwaga! zawierają aż 93% mięsa! Do czego to doszło, że człowiek się cieszy jak dziecko, gdy w produkcie z założenia mięsnym, mięso znajdzie…

Parówki są cienkie, bardzo smaczne, delikatnie przyprawione, pakowane po 6 sztuk. Gdy po ich zjedzeniu kupiliśmy kiedyś najzwyklejsze parówy, to wydawały nam się bardzo miękkie, galaretowate i jakieś takie nie do końca smaczne.

Czym w takim razie jest MOM, który występuje w większości tego typu produktów? To przemielona masa mięsno-tłuszczowa, która zawiera tkankę mięśniową, łączną, kostną oraz chrząstki. Nie brzmi zbyt smacznie, prawda? Dodatkowo MOM nie jest zdrowy, ponieważ może zawierać aż dwukrotnie więcej tłuszczu oraz zdecydowanie mniej białka niż normalne mięso.

Ale niestety nie oznacza to braku konserwantów.
Nasze znalezisko mimo prawdziwego mięsa w składzie, idealne nie jest. Zawiera skrobie ziemniaczaną, ekstrakt drożdżowy, cytrynian sodu, octan sodu, izoaskorbinian sodu oraz konserwant azotyn sodu. Niestety dziś prawdopodobnie nie znajdziemy parówek bez konserwantów, a i większość szynek czy kiełbas, które kupujemy też ma je w składzie. 

Jeśli znacie jeszcze lepszej jakości parówki, czyli składające się z normalnego mięsa, ale bez konserwantów, podzielcie się z nami informacją o tym cennym produkcie. Na chwilę obecną te uznajemy za najlepsze jakie jedliśmy, zarówno pod względem smaku jak i składu.Składniki:
·      Mięso wieprzowe z szynki 93 %
·      Sól
·      Białko wieprzowe kolagenowe
·      Skrobia ziemniaczana
·      Aromaty
·      Przyprawy i ich ekstrakty
·      Ekstrakt drożdżowy
·      Regulatory kwasowości – cytrynian sodu, octan sodu
·      Glukoza
·      Przeciwutleniacz – izoaskorbinian sodu
·      Substancja konserwująca – azotyn sodu


Cena: 4,99 zł/250 g

Co daje: 19,96 zł/kg

Wartość odżywcza
W 100g
W jednej porcji (2 parówki)
Białko
13 g
11 g
Węglowodany
2 g
2 g
Tłuszcz
25 g
25 g
Wartość energetyczna
285 kcal
237 kcal

Ostatecznie!
8/10

6 komentarzy:

 1. Nie jem mięsa, ale zwracałam na nie uwagę wielokrotnie. To ewenement wśród parówek, jeśli chodzi o skład - przy wielu innych firmach na pierwszym miejscu w składzie jest woda :) tutaj mamy mięso.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy mięso i jest go naprawdę sporo :)

   Usuń
 2. Piratki z Lidla.
  Nie zawierają konserwantu, lecz kultury starterowe bakterii.

  OdpowiedzUsuń
 3. najlepsze parówki to z konspolu bez żadnych konserwantów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Parowki z szynki pikok z Lidla bez konserwantów, glutaminianu, fosforanu. Maja 93 % mięsa. Bardzo dobre, krótki skład

  OdpowiedzUsuń