piątek, 9 maja 2014

Buraki HERBY


Buraki HERBY            Byliśmy stanowczymi wrogami gotowych buraków, jednak gdy pewnego dnia znaleźliśmy się w sytuacji podbramkowej, pognaliśmy do sklepu po słoiczek. I wiecie co? Mieliśmy ogromne szczęście, bo wybraliśmy produkt, który smakuję jak u mamy, a nawet poziom wyżej! Jak u babci! Oczywiście przeczytaliśmy etykiety wszystkich buraków na półce i wybraliśmy te o najlepszym składzie, ale ich smak przeszedł nasze oczekiwania.

Buraki są idealnie doprawione, ale delikatne. Nie przesadzono z żadnym ze składników. Obawialiśmy się, że będą pływać w occie ale nic z tych rzeczy! Nie są też "ciaprato" miękkie, a w lekko chrupiących wiórkach. Mają przepiękną, ciemnoczerwonJą, buraczaną barwę.

Słoiczek nie jest zbyt duży i jako dodatek do obiadu wystarczy dla 2-3 osób.

Jeśli nie macie czasu żeby samemu przygotować buraki na obiad, polecamy produkt firmy „JOKER-HERBY”. Ten producent w dodatku nie pierwszy raz nas zachwycił, dobrej jakości pasztet znajdziecie tutaj.

W dodatku buraki to absolutnie samo zdrowie! Wpływają pozytywnie na cały nasz organizm, ponieważ działają krwiotwórczo, antynowotworowo,  zwiększają przyswajanie tlenu przez komórki i hamują proces ich starzenia się.

Powinniśmy więc wprowadzić buraki do codziennej diety, najłatwiej można to zrobić pijąc sok z buraków lub jedząc je właśnie jako dodatek do obiadu.
Niestety cukrzycy muszą mieć się na baczności i pamiętać, że buraki zawierają bardzo dużo cukru.

Co prawda kilogram świeżych, surowych buraków kosztuje ok. 2 zł, a w przypadku produktu Herby jest to prawie aż 7 zł, no ale mamy je gotowe bez gotowania, tarcia i czerwonych palców :) 
 
Składniki:
·         Buraki ćwikłowe 73 %
·         Woda
·         Cukier
·         Ocet spirytusowy
·         Sól

Cena: 2,40 zł/350 g
Co daje: 6,86 zł kg 

Wartość odżywcza
W 100 g
Białko
1,3 g
Węglowodany
13,6 g
Tłuszcz
0 g
Wartość energetyczna
60 kcal

Ostatecznie!
9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz