poniedziałek, 22 września 2014

Ptasie MleczkoPtasie MleczkoPtasie Mleczko czyli Wedlowska delikatna pianka w mlecznej czekoladzie. Wedel to najstarsza w Polsce fabryka czekolady, bowiem pierwszego karmelka śmietankowego z ręki Karola Wedla Warszawiacy mogli posmakować już w 1851 r. Tak długa tradycja i wieloletnie budowanie marki zrobiły swoje, ponieważ obecnie produkty Wedla zaliczane są do jednych z najlepszych słodyczy w naszym kraju. Przypuszczam, że znacząca większość z nas chociaż raz rozsmakowała się w wedlowskich czekoladach, pralinkach, cukierkach, wafelkach, galaretkach czy też właśnie w ptasim mleczku. 

Dziś postanowiliśmy zająć się Ptasim Mleczkiem, które najbardziej smakuje nam w klasycznej wersji smakowej - waniliowej. Oprócz niego jednak na półkach sklepowych znajdziemy Ptasie Mleczko Biało-Białe ICE (śmietankowo-cytrynowe), Biało-Białe ICE cytrynowe (cytronowe z nutą mięty w białej czekoladzie), Biało-Białe (śmietankowe w białej czekoladzie), śmietankowe w mlecznej czekoladzie, czekoladowe w mlecznej czekoladzie, cytrynowe w czekoladzie, śmietankowe w karmelu, waniliowe z galaretką truskawkową w czekoladzie oraz kokosowe w  czekoladzie. 

Ptasie Mleczko jest przepyszne, lekkie i delikatne, o aksamitnej konsystencji, oblane najlepszą wedlowską czekoladą. Jednym słowem idealne, naszym zdaniem smaczniejsze od Alpejskiego Mleczka. Jednak niestety analogicznie jak w przypadku produktu Milki zawiera konserwant sorbinian potasu, polirycynooleinian poliglicerolu (E476) oraz agar. Smak waniliowy sugeruje obecność w składzie wanilii, niestety nie w tym przypadku, wanilię zastąpionu tutaj aromatem, co prawda naturalnym, ale tylko aromatem. 

Także rozkoszując się delikatną, przepyszną pianką musimy pamiętać, że witaminy to, to niestety nie są i chociaż legalnie można je dodawać do żywności, to my nie jesteśmy ich entuzjastami i staramy się ich z głową unikać.

Składniki:
·         Czekolada deserowa 28%
o   Cukier
o   Miazga kakaowa
o   Tłuszcz kakaowy
o   Tłuszcz mleczny
o   Lecytyna sojowa – emulgator
o   E 476 – emulgator
o   Aromat
·         Cukier
·         Syrop glukozowo-fruktozowy
·         Masło
·         Mleko zagęszczone słodzone
·         Roztwór cukru inwertowanego
·         Białko jaja w proszku
·         Agar – substancja żelująca
·         Kwas cytrynowy – regulator kwasowości
·         Sorbibian potasu – substancja konserwująca
·         Aromat
·         Naturalny aromat waniliowyCena: 9,90 zł/380 g

Co daje: 26,05 zł/kg


Wartość odżywcza
W 100 g
W jednej kostce
Białko
2,6 g
0,3 g
Węglowodany
58 g
6,1 g
Tłuszcz
22 g
2,3 g
Sól
0,06 g
0,01 g
Wartość energetyczna
440 kcal
47 kcal


Ostatecznie!
5/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz