niedziela, 9 marca 2014

Jogurt Musline
Jogurt Musline


Dziś mamy dla Was recenzję jogurtu Musline z musli, winogronami, rodzynkami i figami. Czyli mówiąc krótko jogurt do gryzienia J

Jogurt w smaku kojarzy się nam z biszkoptem i zawiera naprawdę dużo wymienionych wyżej dodatków. Dzięki niemu możemy dostarczyć do naszego organizmu cenne związki zawarte w zbożach oraz nasionach  składniki w lekkiej i przyjemnej formie.
lnu, które na co dzień trudno włączyć do naszej diety. Dla przykładu siemię lniane, zawierające błonnik, witaminy B1 i B6, magnez, wapń, żelazo i cynk, to samo zdrowie. Podane w swojej najprostszej postaci – zalane wodą – tworzy kleik, mówiąc delikatnie niebyt smaczny, a jak dla nas, nie do przełknięcia. A tutaj proszę, wszystkie te wartościowe, co prawda w niewielkiej ilości,


Niestety jogurt zawiera również cukier, skrobię modyfikowaną oraz żelatynę. Z jednej strony lepsza skrobia i żelatyna niż chemiczne zagęstniki, ale z drugiej, co powtarzaliśmy już wiele razy, prawdziwe jogurty, naturalnie są gęste, więc nie potrzebują żadnych substancji zgęstniających lub stężających konsystencję. Cukier natomiast, nie zmienia faktu, że dzięki zawartości zbóż i lnu jogurt jest bardzo zdrowy, nie można go jednak traktować jako produktu dietetycznego. 
 
Na koniec jeszcze ciekawostka, jogurt wyprodukowała Bakoma. Okazuje się, że wystarczy żeby nazwa znanego producenta pojawiała się małą czcionką i już cena jest znacznie niższa. Identyczny przykład znajdziecie tutaj.  Dlatego zachęcamy do czytania etykiet, a nie kierowania się znanymi markami.

     Składniki:
           ·  Mleko pasteryzowane
·  Wsad owocowy z musli
o   Cukier
o   Musli 3% - owies, pszenica, proso, ryż, siemię lniane, otręby pszenne
o   Winogrona 2%
o   Rodzynki 2%
o   Figi 1%
o   Aromat
·   Cukier
·    Skrobia modyfikowana kukurydziana
·    Żelatyna wieprzowa
·   Kultury bakterii jogurtowych
·   Lactobacillus acidophillus
·   Bifidobacterium lactis
                   


Cena: 0,89 zł / 180 g
Co daje: 4,94 zł / kg

Wartość odżywcza
W 100 g
W 180 g (jedna porcja)
Białko
2,5 g
4,5 g
Węglowodany
15 g
27 g
Tłuszcz
2,5 g
4,5 g
Błonnik
0,24 g
0,43 g
Sód
0,03 g
0,05 g


Ostatecznie!
7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz