niedziela, 30 marca 2014

Pralinki LINDOR LindtPralinki LINDOR Lindt        Dziś postanowiliśmy pozwolić sobie na odrobinę luksusu, czyli skosztować czekoladek szwajcarskiego producenta Lindt. Wszyscy dobrze znamy konsekwentnie kreowany, przy pomocy eleganckich opakowań i charakterystycznych reklam, wizerunek ekskluzywnych pralinek. Dziś sprawdzamy jak ma się on do rzeczywistości.

Lindt to z pewnością firma z długą tradycją, ponieważ tworzeniem czekoladek zajmuje się od 1845 roku. Jest więc o 6 lat starsza od pierwszej w Polsce fabryki czekolady, czyli zakładów E.Wedel.

175 g opakowanie zawiera trzy smaki czekoladek. Czarny kolor to czekolada gorzka, złoty – biała, a czerwony – mleczna. Pralinki są dosyć duże, jedna waży ok. 14 g.

A teraz skupmy się na tym co najważniejsze, a więc na smaku.  


Pralinka biała jest bardzo delikatna i aksamitna, waniliowa, dosłownie rozpuszcza się w ustach. Spodziewaliśmy się, że może być trochę mdła, ale nic z tych rzeczy.
Pralinka czerwona, której w opakowaniu jest najwięcej, również aksamitnie rozpływa się na języku smakiem dobrej jakości mlecznej czekolady.
Ostatnia, czarna pralinka - intensywnie czekoladowa, chociaż naszym zdaniem nadzienie jest trochę zbyt słodkie jak na gorzką czekoladę.  

Nad cukrem w składzie w ogóle się nie pochylamy, bo to przecież mówimy o słodyczach. To na co warto zwrócić uwagę, to brak tłuszczów utwardzanych, które mają negatywny wpływ na nasz organizm, ponieważ „zapychają” nam żyły i odkładają się na ciele w formie cellulitisu. Ponadto zastosowany emulgator - lecytyna sojowa, to samo zdrowie! Buduje błony komórkowe, obniża cholesterol, chroni wątrobę i żołądek oraz korzystnie wpływa na krążenie krwi. 

Podsumowując, pralinki Lindt są naprawdę pyszne i dają to co jest istotą czekolady, czyli słodką przyjemność w niecodziennym wydaniu.

Składniki:
·         Cukier
·         Tłuszcze roślinne
·         Tłuszcz kakaowy
·         Miazga kakaowa
·         Pełne mleko w proszku
·         Tłuszcz mleczny
·         Laktoza z mleka
·         Lecytyna sojowa – emulgator
·         Jęczmienny ekstrakt słodowy
·         Aromaty
·         Wanilia

Cena: 19,99 zł / 175 g

Co daje: 114,22 zł / kg

Producent niestety nie podaje tabeli wartości odżywczych.

Ostatecznie!
10/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz