wtorek, 18 marca 2014

Herbapol Owocowa AptekaHerbapol Owocowa AptekaJaka herbata zaraz po czarnej jest najbardziej popularna? Oczywiście malinowa! Jednak herbata malinowa, herbacie malinowej nie równa. Dziś więc recenzujemy jedną z nich, i to uwaga, produkcji polskiej.

Herbata ma przepiękny, głęboki, czerwony kolor i intensywny aromat. Wystarczy zalać jeden kubek wrzątkiem i w całym pomieszczeniu unosi się kuszący, malinowy zapach. Oprócz tego bardzo wyraziście smakuje. Kwaskowatość hibiskusa idealnie komponuje się z maliną, dzięki czemu herbata nie jest mdła. Co często zdarza się w przypadku herbat owocowych kiepskiej jakości.

Sam hibiskus stanowi źródło wapnia, witaminy C, antocyjanów, polifenoli, flawonoidów oraz soli mineralnych. Wpływa na obniżanie ciśnienia, ma działanie przeciwzapalne oraz chroni serce. Natomiast herbata malinowa skutecznie rozgrzewa organizm w chłodne dni, zwłaszcza gdy borykamy się z przeziębieniem. Wychodzi na to, że herbata malinowo-hibiskusowa to związek idealny :)
 I w dodatku ma tylko dwie kalorie!


Składniki:
·         Owoc maliny 61%
·         Kwiat hibiskusa
·         Jabłko
·         Aromat


Cena: 5,49 zł / 20 torebek
Co daje: 0,27 zł / torebka 
Wartość odżywcza
W 100 g
Napar z jednej torebki
Białko
1,6 g
0,05 g
Węglowodany
16 g
0,5 g
Wartość energetyczna
71 kcal
2 kcal


Ostatecznie!
10/10


2 komentarze:

  1. Wiele razy nacięłam się na herbatę niby owocową, a tak naprawdę tylko z aromatem. Herbapol polecam, ze względu na fajny skład herbaty :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To się chyba każdemu przynajmniej raz zdarzyło z jakimś produktem, dlatego tak ważne jest czytanie składu przed zakupem :)

      Usuń