środa, 21 listopada 2012

Pasztet z drobiem DROP

       Są na tym świecie produkty, o których nawet filozofom się nie śniło! Niektóre zadziwiają ilością konserwantów w swoim składzie, inne okropnym smakiem, jeszcze inne katastrofalną ceną niewspółmierną do jakości. Jednak czy jest możliwe, żeby wypuścić produkt, który będzie błyszczał poziomem absurdu nawet wśród niechlubnej czołówki spożywczych bubli?
Przed Państwem - Pasztet z drobiem firmy "DROP"!

       Zacznijmy od nazwy. Informacja na opakowaniu głosi, że mamy do czynienia z pasztetem z drobiem, zamiast z pasztetem drobiowym - nasuwa to myśl, iż podstawowym składnikiem wyrobu jest coś innego niż mięso(?!) Pasztet zapakowany jest w okrągłą foremkę, przykrytą jednorazowym, ściąganym wieczkiem z wizerunkiem koguta (co ciekawe kogucik ten wygląda jakby miał kopyta).
Pod obrazkiem widnieje informacja "Konserwa sterylizowana" - oznacza to proces polegający na podgrzaniu zawartości konserwy do temp. nieco ponad 100st. w celu zabicia zbędnych żyjątek, które mogłyby się w produkcie rozwijać.
Zastanówmy się teraz, czy ów potencjalne żyjątka chciałyby w pasztecie firmy DROP w ogóle zamieszkać!


Podejrzane kopytka!
Skład:
- woda (skoro producent wymienia ją na pierwszym miejscu musi stanowić trzon produktu (sic!))
- surowce drobiowe (co?!) [ mięso oddzielone mechanicznie - pomielone  ścięgna, chrzęści, fragmenty kości, wątroba z kurcząt, masa jajowa]
- tłuszcz wieprzowy - fajnie, zwłaszcza, że to pasztet z drobiem ;) teraz jest z drobiem i świnką!
- mąka pszenna (gluten)
- białko sojowe - najprawdopodobniej, żeby jakiekolwiek białko było w produkcie
- sól
- przyprawy
- E 472c (emulgator)
- Cytrynian sodu


      Należy powiedzieć jasno, w produkcie prawie nie ma mięsa. MOM niestety mięsem nie jest, producent nie podał też jaka jest zawartość wątróbki z kurcząt w tzw. surowcach drobiowych więc można zakładać, że prawie jej tam nie ma.

      Gwoźdź do trumny wyrobu stanowi fakt, iż pasztet jest galaretowaty, szklisty, spada z noża, nieprzyjemnie pachnie, a w smaku przypomina mieszaninę zmielonych chrząstek w galarecie o aromacie podobnym do pasztetu - wyraźnie czuć też obecność polepszaczy i przypraw mających ukryć prawdziwe oblicze składu produktu.

      Czy produkt ma jakieś plusy? Należy uczcicie przyznać, że za cenę 0.99zł dostaniemy przynajmniej ładną foremkę np. na galaretkę mięsną domowej roboty ;)

Cena: 0.99zł / 80g
co daje:
12,38zł / kg
 

Wartość odżywcza
W 100g
Białko
7,5
Węglowodany
5,5 g
Tłuszcz
16,3 g
Wartość energetyczna
220 kcal
 

Nasza ocena!
1/10 

4 komentarze:

 1. I pomyśleć, że w pasztecie, który powinien być z mięsa, w ogóle go nie ma! Teraz częściej będę czytać skład produktów, które kupuję.
  Bardzo cenne rady!

  OdpowiedzUsuń
 2. Skład tragiczny :) Ocena jak najbardziej na miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 3. pyyyyyyyyyyszne mniaaaaaaaaam a wy to dzieciom dajecie co za bezmyślność pies tego nie chce jeść o kocie już nie wspomnę a ludzie ten gips z kitem wcianją i się oblizują hahahahaha

  OdpowiedzUsuń