poniedziałek, 29 października 2012

Chocolatte Hot Classic "Magnetic"

Chocolatte Hot Classic "Magnetic"


Już sama nazwa produktu daje nam do zrozumienia, że nie mamy do czynienia z pierwszą lepszą gorącą czekoladą, o nie! Magnetic - marka własna sieci "Biedronka" serwuje nam coś więcej niż zwykłe kakao - dumnie potwierdza to znaczek umieszczony na froncie opakowania mówiący, że Chocolatte Hot Classic powstało wyłącznie z wyselekcjonowanego kakao Forastero!

To zwykłe kakao, nic specjalnego!

Pod tą jakże wykwintną nazwą kryje się jednak zwykłe kakao konsumpcyjne stanowiące około 90% światowych zbiorów, w przeciwieństwie do swoich dalszych kuzynów (Trinitario czy Criollo) nie wyróżnia się ono niczym specjalnym.

Opakowanie zawiera 12 gotowych do przygotowania porcji, zapakowanych w wygodne
i eleganckie saszetki. Zawartość każdej z nich należy rozpuścić w ok 150ml gorącej wody lub mleka.


 
Odwracając kartonik dowiadujemy się, że tak właściwie nie mamy do czynienia z gorącą czekoladą, a z napojem instant o smaku czekoladowym. Diabeł stojący za tą przewrotną nazwą tkwi jak zwykle w szczegółach czyli składzie!

Na produkt, oprócz ogromnej ilości cukru (61/100g produktu), składają się także takie perełki jak utwardzony tłuszcz roślinny, odkładający się w żyłach i odpowiadający za powstawanie cellulitisu czy karboksylmetyloceluloza (E 466), która może podrażniać układ pokarmowy. Większość składników na szczęście nie budzi większych zastrzeżeń, z pewnością nie uświadczymy tu konserwantów, ale i niestety samego kakao znajdziemy w składzie tylko 15%. Natomiast produkt, który chce zwać się pełnoprawną czekoladą musi zawierać minimum 25% kakao!

"Napój" smakuje bardzo dobrze, zarówno przyrządzony z mlekiem jak i z wodą lub nawet w proporcjach pół na pół. Nie da się go niestety za dużo wypić bez efektu zemdlenia, ze względu na duża ilość cukru, jednak filiżanka w zupełności wystarczy by nacieszyć się kakaowym smakiem :)

Cena:
3,99zł/300g
13,30zł/1kg

Cena bardzo atrakcyjna z uwagi na dobry smak nawet przy małej ilości kakao, ale do prawdziwej gorącej czekolady (np z 60% kakao) niestety dużo mu brakuje.

Składniki:
- cukier
- kakao o obniżonej zawartości tłuszczu (15%),
- serwatka w proszku
- syrop glukozowy
- utwardzony tłuszcz roślinny
- skrobia
- białka mleka
- sól
- aromat
- emulgator lecytyna sojowa
- stabilizatory E 340(ii) - Fosforan dipotasowy i E 466 - karboksylmetyloceluloza

Wartość odżywcza po przyrządzeniu
W 1 porcji (25g + 100ml wody)
Białko
1,4 g
Węglowodany
18,9 g
Tłuszcz
1,9 g
Błonnik
1,3 g
Sód
0,075 g
Wartość energetyczna
100 kcal

Ostatecznie!
7/10!!

2 komentarze:

  1. CZEKOLADA BARDZO DOBRA PROBLEM Z DOSTĘPNOŚCIĄ W SKLEPACH JAKBY ZAPADŁA SIĘ POD ZIEMIĘ CENA 3.99 TEŻ DOBRA POPRZEDNIO KUPOWAŁAM W BIEDRONCE CHĘTNIE BYM TEN PRODUKT KUPIŁA GDYBYM WIEDZIAŁA GDZIE

    OdpowiedzUsuń