wtorek, 8 lipca 2014

Masło orzechowe Sante
Masło orzechowe Sante             Dziś postawiliśmy na typowo amerykański produkt, który jednak ma wielu zwolenników również w Polsce. Masło orzechowe, które postanowiliśmy zrecenzować to produkt marki Sante z kawałkami orzechów.

Masło jest smaczne, intensywnie orzechowe, dosyć gęste, lekko słonawe no i oczywiście tłuste. Między zębami lekko chrupią drobne kawałki orzeszków ziemnych. Nadaje się do zjadania łyżeczką prosto ze słoiczka, na kanapki oraz jako dodatek do przeróżnych wypieków. Składu jednak nie możemy zaliczyć do najlepszych. 81% orzeszków, niby dużo, ale pytamy dlaczego olej, tłuszcz roślinny utwardzony (!), glukoza i sól stanowią aż 19% składu? Porządne masło orzechowe zawiera nawet 95% fistaszków.

Masło orzechowe ma bardzo wiele pozytywnych właściwości, między innymi zawiera ważne dla naszego organizmu nienasycone kwasy tłuszczowe, które są budulcem błon komórkowych,  obniżają poziom cholesterolu we krwi, zapobiegają nowotworom i cukrzycy oraz obniżają ciśnienie krwi. Masło orzechowe to również źródło kwasu foliowego, potasu, żelaza, miedzi, cynku, fosforu, wapnia, oraz witamin z grupy B. 

Niestety ma również swoje wady. Jest produktem ciężkostrawnym i bardzo ale to bardzo kalorycznym. Słoik, który widzicie na zdjęciu zawiera aż 2264 kcal! A ma jedynie 350 g. Dodatkowo większość tego typu produktów, w tym również masło orzechowe Sante, zawiera niestety tłuszcz utwardzony, który ma niekorzystny wpływ na nasz organizm i powinniśmy go unikać. Po pierwsze zapycha nasze żyły, po drugie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy, raka jelita grubego oraz powoduje otyłość i odkłada się na ciele w postaci cellulitu.

Dlatego jeśli chcemy wydusić z masła orzechowego wszystko co najlepsze i uchronić się przed tym co szkodliwe musimy dokładnie przejrzeć etykiety oferowanych produktów lub przygotować masło orzechowe w domu samemu, nie dodając żadnych dodatkowych tłuszczów.


Skład:
·         Prażone orzeszki ziemne 81%
·         Olej roślinny
·         Glukoza
·         Tłuszcz roślinny utwardzony
·         Sól

Cena: 9,99 zł/350g
Co daje: 28,54 zł/ kg

Wartość odżywcza
W 100 g
W 350 g (słoiczek)
Białko
21,7 g
75,95
Tłuszcz
55 g
192,5
Węglowodany
13,4 g
46,9 g
Błonnik
5,6 g
19,6 g

Ostatecznie!
5/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz