niedziela, 6 lipca 2014

Twarożek Domowy PiątnicaTwarożek Domowy Piątnica
                Niedawno namierzyliśmy nowy twarożek kanapkowy wytwarzany przez naszego ulubionego producenta śmietany. Od razu więc postanowiliśmy sprawdzić co Piątnica ma do zaoferowania w kategorii twarogów. No i było warto!

Twarożek jest naprawdę domowy i naturalny w smaku. Co bardzo nas cieszy taki też charakter ma skład. Serek jest przepyszny, naprawdę czuć, że jemy twarożek. Smakuje naprawdę jak u babci! Konsystencję ma grudkowatą, taki  jakby bardziej rozdrobniony i gęstszy serek wiejski, więc idealnie nadaje się na kanapkę. Twaróg, śmietanka i sól -widać krótka lista składników jest receptą na stworzenie smacznego serka, który mimo braku zagęstników nie ucieka ciurkiem z kromki chleba. Ohy i ahy nad twarożkiem moglibyśmy wznosić w nieskończoność, ale nie chcemy Was zanudzać, sami spróbujcie :)

Część producentów dla oszczędności zmniejsza ilość twarogu, a następnie dla uzyskania odpowiedniej konsystencji serka dodaje substancji zagęszczających. Dlatego po raz kolejny zachęcamy do czytania etykiet produktów. 

Podsumowując! Twarożek domowy zostaje przez nas mianowany na króla twarożków, a Piątnica od tej pory będzie naszym ulubionym producentem nie tylko w przypadku śmietany.


Składniki:
·         Twaróg
·         Śmietanka pasteryzowana
·         Sól

Cena: 1,99 zł/200 g

Co daje: 9,95 zł/kg

Wartości odżywcze
W 100 g
Białko
11 g
Węglowodany
2,4 g
Tłuszcz
4 g
Wartość energetyczna
90 kcal

Ostatecznie!
10/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz