niedziela, 21 kwietnia 2013

Cytrynka CitromleCytrynka Citromle           Dziś mamy dla Was recenzję produktu z serii nie do końca zrozumiałych dla nas substytutów. Wytężyliśmy nasze kubiki smakowe dla zaprawy cytrynowej Cytrynka, którą można używać jak zwyczajną cytrynę, czyli do herbaty, wody, a nawet drinków.

Ale szczerze mówiąc nie powaliła nas na kolana. Smak ma co prawdę kwaśny, cytrynowy jednak nawet do pięt nie dorasta świeżemu, żółciutkiemu plasterkowi tego przezdrowego owocu cytrusowego. Herbacie czy wodzie z Cytrynką decydowanie brakuje świeżości, którą daje prawdziwa cytryna. 

Dlaczego jeszcze nie zachwyca? Prawdopodobnie dlatego, że zawiera jedynie 40 % soku z cytryny, a resztę stanowi woda oraz inne składniki, wśród których o zgrozo znajduje się substancja konserwująca! I tu pojawia się kluczowy paradoks. Produkt, który dodawany jest do herbaty w celu wzmocnienia odporności i usprawnienia układu nerwowego, czyli ogólnie rzecz ujmując DLA ZDROWIA, zawiera składniki mające wątpliwie korzystny wpływ na organizm człowieka. Dodatkowo Cytrynka zawiera w większości wodę jakby jej było zbyt mało w zaparzonej herbacie.

Dlatego też jeśli zależy nam aby prawdziwym smaku oraz wszystkich pozytywnych właściwościach cytryny, warto pokusić się o kupowanie całego owocu. Jeśli natomiast chcemy wypić rozgrzewająca herbatę z cytryną w pracy lub orzeźwiającą wodę na wakacjach możemy zaopatrzyć się w malutką wygodną buteleczkę Cytrynki.
 
  Składniki:

·         Woda 
·         Sok cytrynowy 40 % z soku zagęszczonego  
·         Cukier 
·         Kwas cytrynowy (jakby w cytrynie było go mało)
·         Aromat naturalny 
·         Sorbinian potasu -  substancja konserwująca
·         Kwas askorbinowy (witamina C)– przeciwutleniacz

Cena:
1,15 zł/200 ml
Co daje:
5,75 zł/l

Ostatecznie!
4/10

4 komentarze:

 1. Zamierzałam kupić to mojemu dziecku na urodziny. Jednak po przeczytaniu tego artykułu zaczęłam zastanawiać się czy to będzie odpowiednie dla jego zdrowia. Czy redakcja byłaby w stanie polecić coś innego co mogłoby mu się spodobać?

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie znamy zamiennika Cytrynki, który zawierałby tylko naturalne składniki. Dlatego najlepsza jest świeża cytryna, która co prawda szybko wysycha i nie jest zbyt wydajna. Można więc rozważyć propozycję własnoręcznego wykonania takiej cytrynki, aby uzyskać trwały, wydajny i w pełni naturalny sok. Przepisy można z łatwością znaleźć w internecie. Jeśli zależy Pani wyłącznie na herbacie cytrynowej to warto rozejrzeć się za owocowymi herbatami, m.in. Lipton proponuje Lemon Tea.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile to dziadostwo ma kalorii ,bo mam ochotę na niego w poscie na IF

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tyle żebyś dupsko s przed kompa ruszył i kupił ;-)

   Usuń