niedziela, 22 lutego 2015

Twaróg PrésidentTwaróg Président


                W twarożkach ze szczypiorkiem można wybierać i przebierać. Tym razem zdecydowaliśmy się na produkt President w prawdziwie rodzinnym opakowaniu, które zawierało aż 350 g  twarożku. 

Twarożek jest naprawdę smaczny i delikatny. Również sam szczypiorek jest bardzo przyjemny w smaku, w przeciwieństwie do trociniastych, twardych albo gumowych kawałków na jakie zdarza się trafić w przypadku innych serków. Natomiast sama konsystencja jak dla nas trochę zbyt wodnista i bardziej przypominająca śmietanę niż twaróg.

Jeśli chodzi o skład, to co prawda twarożek nie zawiera konserwantów, zagęstników ale pytamy DLACZEGO? Dlaczego producent postanowił dodać syrop glukozowo-fruktozowy? Ta mania słodzenia wszystkiego co tylko się da powoduje, że jesteśmy bombardowani cukrem pod różnymi postaciami z każdej strony i nie sposób go ograniczyć. 

Dodatkowo dziwi nas fakt, że 100g twarożku zawiera jedynie 6,4 g białka, standardowo twaróg zawiera go kilkanaście procent. 

Dlatego jeśli najdzie nas smak na twarożek ze szczypiorkiem, zdecydowanie zdrowiej będzie kupić czysty twaróg bez dodatków oraz szczypiorek i przygotować go samemu z niewielkim dodatkiem śmietanki lub mleka oraz przypraw.

 


Składniki:
·         Mleko
·         Śmietanka
·         Szczypiorek 3%
·         Sól
·         Syrop glukozowo-fruktozowy
·         Aromat (olej z gorczycy i olej sojowy)
·         Kultury mleczarskie

Cena: 3,16 zł/350g

Co daje: 9,03 zł/kg

Wartość odżywcza
W 100 g produktu
Białko
6,4 g
Tłuszcz
10 g
Węglowodany
4,3 g
Sól
0,68 g
Wartość energetyczna
133 kcal

Ostatecznie!
6/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz