niedziela, 28 grudnia 2014

Princessa zebra
Princessa zebra


Dziś mamy dla Was produkt, który zaintrygował nas swoim wyglądem, a mianowicie Princessę w kolorystyce zebry. Pomysł prosty, a jaki efektowny, wystarczy kakaowy batonik, biały krem jako nadzienie i brak polewy. Przyznajemy, że robi to naprawdę ciekawe wrażenie. W dodatku batonik jest przepyszny, chrupiący, delikatne nadzienie świetnie uzupełnia intensywność czekoladowego wafelka.
Niestety zawiera on całe mnóstwo mnóstwo tłuszczu w postaci oleju palmowego bardzo niekorzystnego dla naszego zdrowia ze względu na duży odsetek nasyconych kwasów tłuszczowych. Olej palmowy na pierwszym miejscu listy składników batonika to naprawdę zły znak, oznacza bowiem, że tłuszczu procentowo jest najwięcej w stosunku do innych dodatków. Również kaloryczność Princessy pozostawia dużo do życenia, ponieważ jeden batoniko wadze zaledwie 37 g to aż 201 kcal.
Na opakowaniu Princessy widnieje napis „mleko” można by pomyśleć, że to połowa batonika, całe białe nadzienie, jednak zdecydowanie zbyt wiele oczekujemy. Mleka Prinsecca zawiera jak na lekarstwo jedynie kilka procent. Aż się człowiek zastanawia, dlaczego na opakowaniu na żółtym kleksie nie wypisano słowa „olej”, skoro to tłuszcz tak dominuje w składzie, a nie mleko. Wtedy zapewnie niewielu z nas sięgnęło by po ten malutki, słodki batonik, a to przecież wysoka sprzedaż jest najważniejsza dla producenta. Aby nie dać się złapać na tego typu sztuczki, powinniśmy dokładnie czytać skład produktów zanim wrzucimy je do naszego koszyka z zakupami.  

Składniki:
·         Olej palmowy
·         Mąka pszenna
·         Cukier
·         Odtłuszczone mleko w proszku (8,3%)
·         Serwatka z mleka w proszku
·         Pełne mleko w proszku (4,2%)
·         Maltodekstryna
·         Kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu (1,6%)
·         Węglany amonu – substancja zagęszczająca
·         Węglany sodu – substancja zagęszczająca
·         Lecytyny - emulgatory
·         Sól

Cena: 0,99 zł/wafelek 37g

Co daje: 26,76 zł/kg

Wartość odżywcza
W 100 g
W jednym wafelku (37 g)
Białko
8,6 g
3,2 g
Tłuszcz
32,7 g
12,1 g
Węglowodany
52,7 g
19,5 g
Błonnik
1 g
0,4 g
Sól
0,28 g
0,1 g
Wartość energetyczna
542 kcal
201 kcal

Ostatecznie!
4/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz