czwartek, 7 listopada 2013

Zupa Knorr nudle Pomidoro Italiano
Zupa Knorr nudle Pomidoro Italiano 
 


               Doskonale wszystkim znana zupa z charakterystycznym makaronem, gotowa w 5 minut, wystarczy zawartość opakowania wsypać do miski lub dużego kubka i zalać wrzącą wodą. 


Zupa jest pomidorowa, intensywna w smaku, aromatyczna, jej przyjemny, kuszący smak roznosi się po całym pomieszczeniu i pobudza apetyt u wszystkich w nim przebywających.


Produkt wciąga i kusi za każdym razem gdy mijamy go na sklepowej półce. Bo przecież tak łatwo go przygotować, nie trzeba kombinować z garnkiem, warzywami i przyprawami, wystarczy wrzątek i możemy się zajadać apetyczną, wyśmienitą kompozycją smakową.

Tradycyjna zupa pomidorowa to danie bardzo lekkie, po którym szybko jesteśmy głodni. Natomiast nasz dzisiejszy produkt pozostawia w żołądku długie uczucie ciężkości, przesadnej sytości, mówiąc krótko zalega jak kamień.


Uff skład jest długi, oj bardzo długi. Skupmy się przez moment na kilku jego elementach, które brzmią dosyć tajemniczo.

Mieszanina tokoferoli to skoncentrowana witamina E rozpuszczalna w tłuszczach, zapobiegając tym samym ich jęczeniu w produktach spożywczych.
Estry kwasów tłuszczowych i kwasu askorbinowego to przeciwutleniacz dodawany do tłuszczów, olejów, produktów z mąki pszennej, koncentratów pomidorowych. 


Oczywiście wszystkie powyższe składniki są uważane za nieszkodliwe, jednak nie maja wiele wspólnego ze zdrową żywnością i nie powinniśmy ich spożywać w zbyt dużej ilości, a najlepiej w ogóle ich unikać jeśli mamy możliwość wyboru. Za malutki plus produktu można uznać fakt, że zgodnie z tym co producent umieścił na opakowaniu, nie zawiera konserwantów oraz sztucznych barwników. 
Dodatkowo zupka zawiera aż 82% naszego dziennego zapotrzebowania na sól. To bardzo dużo, soli nie należy nadużywać, ponieważ zatrzymuje wodę w organizmie oraz może prowadzić do nadciśnienia. 


Dlatego naszym zdaniem tego typu produktów powinniśmy się w naszym codziennym menu wystrzegać. Jednakże sprawdzają się one idealnie w ekstremalnych sytuacjach remontów, biwaków czy wycieczek, gdy nie mamy możliwości przyrządzenia lub zakupienia pełnowartościowego posiłku. 


Składniki:
- kluski (79%)
    -mąka pszenna
    -tłuszcz palmowy
    -skrobia modyfikowana
    -sól
    -olej rzepakowy
    -mieszanina tokoferoli (przeciwutleniacz)
    -estry kwasów tłuszczowych i kwasu askorbinowego (przeciwutleniacz)
- mix przypraw (21%)
   -koncentrat pomidorowy (28%)
   -skrobia
   -sól
   -cukier
   -tłuszcz palmowy
   -wzmacniacze smaku: glutaminian monosodowy, inozynian disodowy
   -aromaty
   -maltodekstryna
   -czosnek
   -laktoza
   -oregano
   -bazylia
   -rozmaryn
   -kwas cytrynowa
   -białka mleka
   -dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca)
   -suszony sok z burakaCena:
1,85 zł/opakowanie Wartość odżywcza

W 1 porcji

Białko

7 g

Tłuszcz

16 g

Węglowodany

49 g

Sól

4,9 g

Wartość energetyczna

350 kcal


Ostatecznie!

4/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz