poniedziałek, 20 maja 2013

Verbena Ziołowe cukierkiVerbena Ziołowe cukierki

         Dziś zajmiemy się ziołowymi cukierkami szałwiowymi, występującymi w niezliczonej ilości smaków: anyż, melisa, dzika róża, głóg, lipa czy pinia. Czy producentowi udało się zakląć smak oraz cudowne właściwości ziół w malutkich cukiereczkach?

Wszystkie składniki wskazane na opakowaniu są wyczuwalne, słodycz miodu współgra z kwaskowatością cytryny, a wszystkiemu towarzyszy przyjemny ziołowy smak. Nadzienie jest zdecydowanie szałwiowe. Cukierki są bardzo malutkie, a w 60g opakowaniu znajdziemy ich od 18 do 20 sztuk.
Na opakowaniu wielki napis głosi „SZAŁWIA”, ale wystarczy je odwrócić żeby się przekonać, że nie kupiliśmy cukierków szałwiowych, a cukierki o smaku szałwii, które zawierają zawrotne 0,03 % ekstraktu z
szałwii. A zawartość miodu wynosi aż 1 %. Czyste szaleństwo! Drodzy konsumenci uważajcie, żeby czasem nie przedawkować.

Jak wiadomo napary z szałwii są doskonałym, naturalnym specyfikiem łagodzącym wszelkie zapalenia jamy ustnej oraz gardła. Nie posiadamy, co prawda, wykształcenia medycznego, jednak mimo to wydaje nam się, że ilość szałwii użyta w cukierkach pozbawia je całkowicie leczniczych właściwości. Dlatego nadają się do spożywania wyłącznie w celach smakowych.
Dodatkowo nie podoba nam się cukier aż pod trzema postaciami oraz koszenila, czyli barwnik spożywczy uzyskiwany z wysuszonych, sproszkowanych owadów zwanych czerwcami kaktusowymi.

Składniki:
   ·         Cukier
   ·         Syrop glukozowy
   ·         Syrop glukozowo – fruktozowy
   ·         Miód 1%
   ·         Kwas cytrynowy
   ·         Witamina C
   ·         Ekstrakt z szałwii 0,03 %
   ·         Aromaty naturalne
   ·         Mentol naturalny
   ·         Barwnik koszenila

Cena:
2,80 zł/ opakowanie
Co daje
46,6 zł/kg

Wartość odżywcza
W jednym opakowaniu
Tłuszcz
0 g
Węglowodany
56 g
Białko
0 g
Sól
0 g
Wartość energetyczna
238 kcal

Ostatecznie!
5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz