poniedziałek, 11 lutego 2013

Czekolada NussbeisserCzekolada Nussbeisser


Pogoda z oknem dobija - ni to jesień, ni to zima. Wszyscy wokoło kichają, pokasłują. Karnawał się kończy. Studenci się uczą. Mamy więc dziś recenzję czegoś co poprawia humor niezależnie od warunków agenta do zadań specjalnych, jeśli chodzi o wywołanie błogiego uśmiechu!
Panie i Panowie przed Wami mleczna czekolada z okienkiem Nussbeisser. :)Czekolada jest delikatna, nie za słodka, aksamitna no i naprawdę mocno nadziana orzechami. Zawiera orzechy laskowe w całości, które stanowią 27% czyli prawie 1/3 całej tabliczki. Spokojnie znajdziecie je nie tylko w miejscu oglądanym przez okienko. Oj ciężko jej się oprzeć, to po prostu arcyczekolada! <3

Czekolada należy przecież do zdrowych słodyczy, zawiera magnez, żelazo, fosfor, wapń i potas, czyli mikroelementy, których nie znajdziemy np. w zwykłych landrynkach.
Do tego pamiętajmy, że czekolada pobudza produkcję endorfin czyli hormonu szczęścia. Każdy z nas może więc sobie dziennie zafundować dawkę szczęścia w całkiem przystępnej cenie! :) Do najzdrowszych zaliczymy czekoladę z orzechami oraz różnymi bakaliami, natomiast dla osób na diecie najlepsza jest czekolada gorzka, bo zawiera niewiele cukru.


Składniki:
·         Cukier
·         Orzechy laskowe 27%
·         Mleko w proszku 15,3%
·          Masło kakaowe
·         Masa kakaowa
·         Kefir w proszku
·         Laktoza
·         Lecytyna sojowa
·         Ekstrakt waniliowy

Cena:

3,99 zł / 100g

Wartość odżywcza
W 100 g
W jednym „pasku”
Białko
10,2 g
1,7 g
Węglowodany
44,7 g
7,5 g
Tłuszcz
39,8 g
6,6 g
Błonnik
3,4 g
0,6 g
Sód
0,07 g
0, 01 g
Wartość energetyczna
585 kcal
98 kcal

Ostatecznie
10/10

1 komentarz:

  1. Stefan: Czekolada ta gdy była produkowana w Niemczech była klasą samą w sobie, w smaku idealna, nie paliła w przełyk i była bardzo dobra w smaku, każdy prywaciarz ją miał w swoim kiosku. Odkąd robi ją kraft pod marką Alpen Gold produkcji to już nie jest to samo. Smak nie ten, po dwóch paskach czuć w gardle. Nazwa Nussbeisser została, a jakość zmodyfikowano i produkują w Polsce. Oryginalną tabliczkę moglem w całości zjeść a tego się nie da.

    OdpowiedzUsuń