poniedziałek, 25 lutego 2013

Bita śmietana CremoBita śmietana Cremo


Dziś całkowicie niedietetyczny, wysokokaloryczny, ale jakże cudowny produkt. Zmora każdej osoby na diecie… Senny koszmar odchudzających się… Bita śmietana!

I to nie byle jaka tam śmietana, tylko pyszna, aksamitna, delikatna, lekka i łagodna w smaku śmietana Cremo. Śmietana jako jedna z nielicznych nie jest wodnista! Dzięki odpowiedniej końcówce przy aplikacji tworzy ładne „różyczki”.


Idealnie nadaje się do wszelkiej maści deserów, dekoracji ciast czy tortów, lodów, naleśników, gofrów itp.Niestety trzeba pamiętać, że tego typu śmietana nie jest tak trwała i sztywna jak ubita własnoręcznie, po około 2 minutach zaczyna się rozpływać. Należy więc nakładać ją bezpośrednio przed podaniem do stołu. Jest bardzo wydajna, według naszych obliczeń wystarczy na przygotowanie co najmniej 10 obfitych deserów.

Dodatkowo na plus produktu zaliczamy brak konserwantów i tłuszczów utwardzanych, które na stałe znajdują się na naszej czarnej liście.


A czym są tajemnicze składniki? Emulgatory to substancje, które umożliwiają połączenie się dwóch składników naturalnie niełączących się.
·         E 471 to mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, produkowany jest z tłuszczów roślinnych lub zwierzęcych, nie jest szkodliwy dla organizmu, ponieważ niektóre jego elementy są naturalnie wytwarzane przez nasz organizm podczas trawienia
·         E 472a to mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych połączone z kwasem octowym, również nieszkodliwe

Natomiast stabilizatory jak sama nazwa mówi stabilizują nam dany produkt.
·         E 339 to fosforany sody, które naturalnie występują w wielu owocach, jednak spożywany w nadmiernych ilościach może zakłócić odpowiedni poziom przyswajania składników mineralnych
·         E 407 to karagen (opisany przy okazji serka twarogowego z Mascarpone i różowym pieprzem)


Składniki:
·         Śmietana
·         Syrop glukozowy
·         Cukier
·         Mleko w proszku
·         E 471
·         E 472
·         E 339
·         E 407
·         Aromat – wanilina
·         Gaz nośny

Cena:

4,75 zł/ 250 ml

Jeśli kupimy płynną śmietankę 30%, którą następnie sami ubijemy zapewne wyjdzie taniej, a tak za wygodę trzeba płacić. ;-)

Wartość odżywcza
W 100 g
W jednej łyżeczce
Białko
2,6 g
0,26 g
Węglowodany
17,5 g
1,7 g
Tłuszcz
20,5 g
2,1 g
Sód
0,05 g
0,005 g
Wartość energetyczna
239 kcal
24 kcal

Ostatecznie
8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz