niedziela, 16 grudnia 2012

Czekolada Belgijska Magnetic

Czekolada Belgijska Magnetic
Tak, tak! To już drugi produkt marki "Magnetic", który zostanie poddany naszym czujnym językom! Przypadek? Nie sądzę!
Te produkty po prostu mają w sobie to coś...  a konkretnie co tym razem?

Czekolady Belgijskie, a właściwie batoniki czekoladowe - bo taką formę przybierają, występują w wielu kolorach opakowań, każde z nich oznacza obecność w produkcie innego dodatku smakowego.
Na warsztat bierzemy czekoladę mleczną z orzechami!

Wyrób zapakowany jest w elegancką folię owiniętą etykietą, czekolada zawiera gotowe podziałki, umożliwiające odrywanie pojedynczych kosteczek. Sprawdźmy co kryje się w owych kostkach:


Skład:
  • cukier
  • miazga orzechów laskowych (14%)
  • tłuszcz kakaowy
  • pełne mleko w proszku
  • miazga kakaowa
  • kawałki orzechów laskowych (3%)
  • tłuszcz roślinny
  • lecytyna sojowa w roli emulgatora oraz aromat
Skład nie wzbudza żadnych podejrzeń, same naturalne składniki, wszystko gra do momentu, aż zastanowimy się ile to wszystko może mieć kalorii. Uwaga: na 75g batonik przypada aż 407 kacl - co stanowi niezły wyczyn dla przeciętnego żołądka! W tym wszystkim przewagę stanowią tłuszcze (24,7g na 75g produktu, czyli prawie 1/3!) Dodatkowo czekolada jest tym, czym jest, głównie dzięki miazdze kakaowej, więc powinna ona zajmować zdecydowanie wyższe i bardziej zaszczytne miejsce na liście składników! Bo jak wiadomo lista ta obejmuje składniki w kolejności od tych, których produkt zawiera najwięcej, po te, których prawie nie ma.

Wszystkie osoby będące na diecie powinny w tym momencie przestać czytać!

Należy zdecydowanie podkreślić, że Czekolada Belgijska smakuje obłędnie! W każdym kawałku czuć aromat prawdziwego kakao oraz dodatków - w naszym przypadku orzechów. Składniki mają wyrazisty smak, produkt rozpływa się w ustach wypełniając je smakiem. Nadzienie jest odrobinę kruche. Pytanie "po ilu kostkach się uśmiechniesz?" nie ma tutaj sensu, ponieważ człowiek uśmiecha się już na samą myśl, że zaraz taką kostkę zje!
Wyrób swoją nazwę zawdzięcza miejscu produkcji i rzeczywiście czekolada marki Magnetic produkowana jest w Belgii.
Minusem jest to, iż produkt stosunkowo szybko mdli, ale prawdziwy czekoladowy łasuch powinien dać radę zjeść całą tabliczkę.

Cena: 2,59zł / 75g 
co daje:
3,45zł / 100g

Wartość odżywcza
 W 100g
W porcji 75g
Białko
6,2 g
4,7 g
Węglowodany
55,3 g
41,5 g
Tłuszcz
32,9 g
24,7 g
Wartość energetyczna
543 kcal
407 kcal

Ostatecznie!
6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz